Na naszych salach do zajęć grupowych prowadzimy, pierwszą w Polsce, metodę terapeutycznej pracy rozwijania powięzi Formless. Realizujemy jogę, medytację, sesje oddechowe, koncerty mis i gongów tybetańskich, oraz tańce intuicyjne. Chcemy organizować eventy, seminaria, warsztaty leczniczo-rozwojowe, szkolenia i leczenie wykorzystując bazę noclegową, która powstanie na wyższych piętrach w nowo powstającym budynku Aloha Residence. Po szczegółowe informacje na temat zajęć zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 660 520 412.

Nowe Zajęcia w Marcu i Kwietniu – Kundalini Joga z Pauliną Iwanejko 

Zajęcia będą odbywać się o godzinie 19:30 w poniżej wymienionych terminach:

Marzec – 2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 29, 30 
Kwiecień – 4, 6, 11, 13, 20, 25, 27 

Paulina Iwanejko – Jiwan Seva 

Instruktorka jogi, absolwentka wielu kursów i warsztatów rozwojowych, uczennica Sadhany Singh (Włochy), dyplomowana bioenergoterapeutka, masażystka ceniąca i wykorzystująca w terapii ajurwedyjskie podejście do ciała, umysłu i duszy. 

Prywatnie szczęśliwa żona i mama, miłośniczka książek, długich spacerów i wschodów słońca.

Wierzę, że holistyczne podejście do życia pozwala dostrzegać i korzystać z tego co oferuje Wszechświat. Na co dzień zajmuje się ochroną środowiska, bo dbanie o zasoby naturalne, Ziemię – Nasz Dom, jest powinnością świadomego człowieka.

W podróży przez życie, kieruję się ideą aby być zmianą, którą chcę zobaczyć w świecie. Dlatego też poprzez pracę z energią, jogą i medytację poszerzam techniki prowadzące do samorealizacji oraz rozwoju duchowego.

Kundalini Joga jest tym co kocham, co daje mi siłę i przestrzeń do rozwoju. To nie jest wyłącznie krótkie spotkanie na macie w praktyce, czy medytacji. To sposób na życie. Życie, które wyznaczane jest przez coś więcej jak tylko koleje pory roku. Jest dbaniem o swoje ciało, umysł i duszę dla życia w równowadze. Dzięki tej pasji i potrzebie działania zostałam certyfikowaną przez KRI instruktorką Kundalini Jogi – I poziom*, obecnie w trakcie poziomu II*. 

Zgodnie ze standardem KRI (Kundalini Research Institute) Poziom Pierwszy Kursu Nauczycielskiego obejmuje 220-godzinny program certyfikacji w Jodze Kundalini. Natomiast Poziom Drugi to 300-godzinny program certyfikacji składający się z pięciu 62-godzinnych modułów (który trwa co najmniej dwa lata, aby ukończyć wszystkie 5 modułów). Absolwenci drugiego poziomu uzyskują tytuł KRI Certified Practitioner of Kundalini Yoga i w połączeniu z certyfikatem poziomu pierwszego spełniają wymóg 500 godzin Yoga Alliance RYT.

A ponieważ Kundalini nie jest religią, jest uniwersalna i dla każdego kto pragnie umiejętnie i skutecznie radzić sobie z wyzwaniami naszych czasów swoje działania mogę zadedykować dla kobiet i mężczyzn, poszukujących w natłoku pracy i obowiązków miejsca dla siebie. 

Kundalini Joga to kompletna technologia, która pozytywnie wpływa na ciało, umysł i duszę poprzez pracę z: oddechem (pranayama), pozycjami (asany), dźwiękiem (mantry) i medytacjami.

Praktyka ta opiera się na krijach czyli zestawach ćwiczeń zawierających wszystkie powyższe elementy, a dzięki temu że układ kriji nie jest przypadkowy, osiąga się większe i szybsze rezultaty, natomiast efekty są bardziej precyzyjne. 

Regularna praktyka Kundalini Jogi przywraca równowagę i harmonię, pozwala okiełznać emocje i energię umysłu, dzięki czemu zamiast być kontrolowanym przez swoje myśli i uczucia – otrzymujesz „praktyczne” doświadczenie wyższej świadomości.

Pomaga to być bardziej kreatywnym, zrelaksowanym, zdrowym i spełnionym, a poszerzona świadomość otwiera na wskazówki płynące z serca i intuicji, aby wykorzystać swój najwyższy potencjał. Bezpieczna i skuteczna Joga Kundalini to wyśmienita forma jogi dla osób, które chcą odczuć efekt dobrego samopoczucia oraz cieszyć się korzyściami, jakie daje zrelaksowana i podniesiona świadomość.


Nauczyciel Hatha Yogi i Ashtanga Yogi

Tomasz Dorożyński

Legitymacja Instruktora Nr 31177/I/R/2010, Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu

Uczeń Manju Joisa, syna Pattabiego, nauczyciela i twórcy Ashtanga Yogi w jej obecnym kształcie. Absolwent „European Academy of Ashtanga Yoga”, prowadzonej przez Manju, z dyplomem uprawniającym, do prowadzenia zajęć w tradycyjnym stylu „Mysore”.

Uczestnik dziesiątków, pogłębiających wiedzę kursów instruktorskich, między innymi:

Badarinarayana Iyengar – „Wstęp do Ashtanga Vinyasa Yoga” – „Badri Yoga School” – Mysore, Indie
David Swanson – nauka korekt – Oslo, Norwegia
Balu Rajendra Thevar – korekty – Goa, Indie
Barbara Lipska-Larsen – korekty – Oslo, Norwegia
Manju Jois – „Yoga Chikitsa” – uzdrawiająca moc asan – Wrocław, Polska
Petri Raisanen – „Teacher Training” – Tibetan Buddhist Monastery in Pharping, Nepal
Manju Jois – korekty asan I i II serii – Wrocław, Polska
Deependra Bhatt – vinyasa i pranayama – Vinyasa Nepal Yoga Studio, Kathmandu, Nepal

Praktyka:

2001 – regularna praktyka asan
2003 – 2005 – asysty w jednej ze szczecińskich szkół w nurcie „iyengarowskim”
2006 – samodzielne prowadzenie zajęć

„Jestem szczęściarzem! Robię to, co kocham. Dzięki jodze, moje życie staje się prawdziwie piękne i …pięknie prawdziwe.”

Nauczycielka ASHTANGA Yogi

Ewelina Żuk

Czymkolwiek by joga nie była, jest w niej miejsce na bycie TU I TERAZ. Na macie. Świadomie z każdym wdechem i wydechem, jest celebracją chwili ze sobą i dla siebie.
Czymkolwiek by joga nie była, jest w niej miejsce na łagodność praktyki, nawet gdy na macie przychodzi czas próby; jest miejsce na spojrzenie z czułością na to, co słychać w duszy i ciele właśnie w tym momencie.
Czymkolwiek by joga nie była, jest delikatnością i uważnością w pomaganiu innym, wsłuchiwaniu się w niespieszny oddech współpraktykujących.
Czymkolwiek by joga nie była, jest miłością do świata, każdej żywej istoty… do nas samych.
Czymkolwiek by joga nie była, jest drogą; podróżą w głąb siebie; drogą, którą decyduję się podążać każdego dnia.

Ashtanga vinyasa yoga jest w moim życiu od 2016 roku. Wcześniej, bo już od 2005 roku doświadczam pozytywnych emocji jakich dostarczają tańce afrokubańskie. Praktykujący jogę tancerz, jogin tańczący salsę, a może po prostu spełniony i szczęśliwy człowiek. Mam na imię Ewelina i zapraszam serdecznie na zajęcia pełne empatii, szczerości, uważności i uśmiechu.

Nauczycielka Yogi według metody Iyengara

Małgorzata Osostowicz

Na swoją pierwszą lekcję jogi trafiłam w 1997 roku i… już zostałam.
W 2003 roku ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara.

Joga mocno zmieniła moje życie. Przez zmianę diety, pracy po priorytety.

W ciągu tych wszystkich lat stawania razem na macie, dzielę się z ludźmi radością płynącą z tego, że mamy ciała, które mogą się ruszać i jak ten ruch pozwala nam lepiej się poczuć. Obserwuję jak podczas zajęć puszczają nagromadzone w ciele napięcia i zachęcam do przyglądania się tym zachodzącym w nas zmianom. Cieszę się gdy widzę jak dzięki jodze nabieramy gracji i lekkości i jak powoli otwiera nas to na nowy sposób postrzegania siebie i otaczającego nas świata.

masażystka powięziowa, Nauczycielka Jogi FLOW

Julia Szczepaniszyn

Jestem masażystką powięziową, bodyworkerką, pracuję kilkoma technikami masażowymi w tym metodą MER, gorącymi kijami bambusowymi. Wszystkie techniki łączę i wykorzystuje jako zintegrowany system do pracy z ciałem. Miałam ogromna przyjemność współpracować i uczyć się od Mistrzyni Świta w masażu – zgłębiałam przy niech techniki i tajniki masażu. Jestem Nauczycielką jogi flow, fascynatką metody Scaravelli. Joga to dynamiczny taniec grawitacji i nas w przestrzeni. Z wykształcenia jestem również socjologiem – prowadzę pogłębione socjoterapie. Głównym tematem moich prac jest ciało i psyche i jak to się przekłada na powięź, pracuje z tym co blokuje człowieka i z tym co go uwalnia w każdej przestrzeni jego życia. Współtworzę Formless Movement i jestem Dyrektorką Kultura Natura Projekt – Instytutu powstałego w Londynie. Szkołę i uczę.

Nauczycielka Jogi RYT200, Ashtanga, Vinyasa, Yin Joga

Julita Urbaniak

Praktykuję jogę od 4 lat. Bardzo szybko poczułam potrzebę dzielenia się jej pozytywnym wpływem na życie. Wiele radości sprawia mi przekazywanie jogi w sposób zrozumiały, przydatny, a przede wszystkim bezpieczny i jak najbardziej korzystny. Lubię jej różnorodność, dzięki której każdy ma szansę znaleźć jogę taką, jaka najbardziej mu odpowiada. Joga, której obecnie uczę opiera się na samoakceptacji i byciu wystarczającym, takim, jakim się jest. Są cele, ale nie ma oczekiwań, postępy dzieją się same, a my po prostu jesteśmy. Moim głównym celem jest propagowanie i zachęcanie do praktyk porannych. Rano to najlepszy czas, aby postanowić, że “dziś będzie dobry dzień”, a dzięki jodze to postanowienie łatwiej zrealizować.
Jeśli moje słowa brzmią dla Ciebie nieco mgliście, zapraszam na moją poranną jogę. W centrum Aloha masz aż trzy godziny do wyboru, a bardziej szczegółowe opisy zajęć umieszczać będziemy na bieżąco na stronie FB Aloha.
Joga nie jest całym moim życiem. Z wykształcenia jestem tłumaczem języka japońskiego, wolny czas spędzam aktywnie – latem rolki, zimą snowboard, las przez cały rok. Od zeszłego roku jestem dumną użytkowniczką Suzuki GS 500, a w tym zaczęłam spełniać mierzenie o jeździe konnej. Dla równowagi dużo siedzę w kuchni – robienie własnych przetworów z owoców i warzyw dostarcza mi tyle samo przyjemności, co wszystko powyżej. Do zobaczenia na macie!